Serwery HPE ProLiant to zróżnicowane portfolio serwerów zarówno stelażowych jak i w obudowach typu wieża. Począwszy od najprostszych rozwiązań dla mikro i małych firm, poprzez skalowalne serwery Proliant DL oraz modułowe rozwiązania APOLLO, rozwiązania w standardzie Blade lub Synergy. Spektrum możliwości w zakresie dopasowania mocy obliczeniowej i dopasowania jest dostępny począwszy od indywidualnych potrzeb mikroprzedsiębiorstwa, kończąc na kompleksowym rozwiązaniu dla centrum przetwarzania danych. Poniżej znajduje się krótkie omówienie poszczególnych platform:
HPE Proliant MicroServer generacji 10 oraz Microserver gen10 Plus
Innowacyjna konstrukcja typu All in One – specjalnie przygotowana konstrukcja dla mikro i małych firm, oddająca użytkownikowi moc obliczeniową procesorów Intel Xeon (wersja Plus) lub AMD, łatwość rozbudowy dzięki dostępnym zatokom dyskowym, standardowymi 4 portami sieci LAN, możliwością obsługi nawet dwóch monitorów 4K (Microserver). To co wyróżnia platformę Microserver to rozwijany przez HPE, system ClearCenter który pomoże obniżyć koszty budowania dedykowanego rozwiązania IT dla firmy, bez uszczerbku dla bezpieczeństwa i łatwością posługiwania się dzięki graficznemu interfejsowi. Serwery HPE ProLiant z ClearOS zapewniają prosty, bezpieczny i niedrogi system operacyjny, który zapewnia dostęp do usług lokalnych oraz chmurowych i w udostępnia sklep działający jak popularne sklepy Google, Apple czy Microsoft. Dzięki usłudze sklepu, użytkownik zyskuje dostęp do setek przydatnych aplikacji rozszerzających możliwości posiadanego systemu ClearOS. Dodatkową wartością dodatnią jest możliwość wykorzystania narzędzi Hpe Infosight jako predyktywnego systemu zapobiegającego awariom i automatycznie rozwiązującym problemy związane z zarządzaniem serwerem, dzięki mechanizmom sztucznej inteligencji. Zarządzanie zdalne oparte o HPE ILO5 daje administratorowi dodatkowe możliwości zarządzania systemem z dowolnego miejsca na świecie.
Seria serwerów HPE Proliant DL
Rodzina serwerów Proliant DL to legendarna seria niezawodnych serwerów dla małych i średnich przedsiębiorstw. Możliwości rozbudowy nawet do 24 dysków w obudowie o wysokości 1U, obsługa dysków NVME, konstrukcje przygotowane pod budowę klastrów obliczeniowych, szeroki wybór kart sieciowych LAN i SAN, obsługa nowoczesnych i wydajnych procesorów AMD oraz INTEL pozwoli na zaprojektowanie i wdrożenie optymalnej kosztowo i niezawodnej platformy w każdej firmie i organizacji. Serwery rodziny Proliant DL umożliwiają również wykorzystanie platformy predykcyjnej HPE INFOSIGHT oraz zdalne zarządzenie HPE ILO5. Modele wchodzące w skład rodziny Proliant DL generacji 10: DL20, DL160, DL360, DL180, DL325, DL380, DL385, DL580. Przykładowe konfiguracje znajdują się tutaj:
Seria serwerów HPE Proliant ML
Jeśli potrzebujesz serwera w obudowie wieżowej, który może pracować w warunkach biurowych a jednocześnie potrzebna jest moc obliczeniowa z obsługą do dwóch procesorów i nawet 3 TB pamięci operacyjnej oraz w ramach jednej obudowy móc zamontować nawet 24 dyski SSD o łącznej pojemności 184TB to rodzina serwerów PROLIANT ML będzie idealnym wyborem. Podobnie jak dla serii DL, serwery ML oferują konstrukcje od najprostszych do bogatej wersji ML350 gen10 która może zapewnić dostęp do mocy obliczeniowej dwóch procesorów oraz dużego repozytorium danych bez konieczności zakupu dodatkowej macierzy dyskowej. Wybrane modele z rodziny PROLIANT ML mają opcje montażowe pozwalające na zabudowę serwera w szafie RACK, dzięki czemu można obudowę stojącą w łatwy sposób przekonwertować do wersji stelażowej. Serwery z rodziny PROLIANT ML również umożliwiają wykorzystanie technologii HPE INFOSIGHT z predykcyjną platformą do automatycznego rozwiązywania problemów. Bogaty zestaw opcji kart sieciowych sieci LAN oraz SAN, zasilacze i wentylatory redundantne, zdalne zarządzanie ILO5 udostępnia pełny wachlarz ułatwień dla użytkownika oraz minimalizuje ryzyko braku dostępu do danych.
Serwery HPE Blade System oraz HPE SYNERGY
Jeśli skala Twojej organizacji rośnie szybko warto przeanalizować unifikację systemów przetwarzania danych. HPE posiada w ofercie zróżnicowane systemy pracujące w oparciu o wspólną obudowę obsługująca wiele serwerów, modułów pamięci masowych, modułów przełączników do komunikacji z zewnętrznym środowiskiem. Obudowa jest tak wykonana, że obsługuje nawet kilkanaście serwerów w postaci zunifikowanych modułów. Korzystając z rozwiązań BLADE możemy dowolnie skalować nasze środowisko w czasie oraz przygotować system odporny na awarie. Najważniejsze korzyści to gęstość upakowania, wspólna magistrala połączeniowa, zarządzanie całym systemem serwerów i modułów z jednej konsoli administratora (HPE ONEVIEW), obsługa zarówno serwerów 2 jak i 4 procesorowych, możliwość zastosowania modułowych zasobów dyskowych łączących się za pośrednictwem magistrali wewnętrznej z najbliższym serwerem, udostępniającym tym samym bezpośredni dostęp do repozytorium danych. Karty virtual connect upraszczają połączenia dla środowisk wirtualnych, dzięki temu uzyskać można dodatkowe oszczędności związane z zakupem fizycznych przełączników SAN. Dodatkowo uzyskujemy dostęp do możliwości płynących z rozwiązania HPE FlatSAN, które umożliwiają bezpośrednią integrację z macierzami HPE 3PAR oraz PRIMERY dzięki czemu nie trzeba stosować dodatkowych fizycznych przełączników SAN oraz redukowane są opóźnienia w komunikacji.
Poniżej znajdują się linki do przykładowych rozwiązań HPE z wykorzystaniem obudów HPE Blade System C7000, C3000 oraz najnowsza konstrukcja film HPE SYNERGY.
HPE SYNERGY to konstrukcja umożliwiająca budowę jeszcze bardziej wydajnego systemu umożliwiającego wspólną prace wielu obudów i środowisk serwerowych za pomocą wspólnego kodu. Dzięki możliwości połączeniu kilku obudów z wieloma serwerami, jest możliwość elastycznego przydzielania mocy obliczeniowej oraz priorytetów dostępu do danych co będzie szczególnie istotne dla organizacji korzystających z wielu różnych środowisk bazodanowych i aplikacyjnych. Wszystkie moduły pracujące w ramach jednej lub wielu obudów mają uniwersalne możliwości łączenia ich z pozostałymi modułami w ramach całego systemu. Przykładowo moduł pamięci masowej w ramach systemu można przydzielić dowolnemu serwerowi pracującemu w całym środowisku. HPE Synergy Composer odpowiada za w pełni automatyczną możliwość korzystania z modułów wchodzących w skład środowiska. Całość rozwiązania jest zarządzana poprzez HPE ONEVIEW.
Chcesz otrzymać więcej informacji lub szukasz rozwiązania dla siebie skontaktuj się z nami: